Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiat Słupski
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja o sposobie zatrudniania pracowników na wolnych stanowiskach urzędniczych w Starostwie Powiatowym w Słupsku

Informacja o sposobie zatrudniania pracowników na wolnych stanowiskach urzędniczych w Starostwie Powiatowym w Słupsku.


Na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458) zatrudnianie pracowników na wolnych stanowiskach urzędniczych, w tym kierowniczych stanowiskach urzędniczych w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbywa się przez nabór, zgodnie z zasadami określonymi wymienioną ustawą.

Zgodnie z treścią art. 11 ust. 1 ww. ustawy nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze jest otwarty i konkurencyjny. Każdorazowo, gdy powstanie wolne stanowisko urzędnicze, Starostwo Powiatowe w Słupsku zamieści na tablicy informacyjnej w siedzibie Starostwa oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.powiat.slupsk.pl) ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze, określając nazwę stanowiska urzędniczego, wymagania, zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku, wymagane dokumenty oraz termin i miejsce ich składania. Niezwłocznie po przeprowadzonym naborze informacja o wyniku naboru jest upowszechniana przez umieszczenie na tablicy informacyjnej w Starostwie oraz opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej.

Informacje o kandydatach, którzy zgłoszą się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami związanymi ze stanowiskiem, określonymi w ogłoszeniu o naborze.

Minimalne wymagania kwalifikacyjne pracowników samorządowych określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. (Dz. U. Nr 50, poz. 398) w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sebastian Wójcik 10-07-2013 13:55:14
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marta Bursztynowicz 10-07-2013
Ostatnia aktualizacja: Mirosław Górak 13-12-2018 08:08:12