Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiat Słupski
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Biuro Obsługi Mieszkańców

ul. Szarych Szeregów 14
76-200 Słupsk
poniedziałek: 7:30 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:30 - 15:30
piątek:  7:30 - 15:00
adres e-mail:   starostwo@powiat.slupsk.pl
Adres strony BIP:  bip.powiat.slupsk.pl
Adres strony internetowej www:  www.powiat.slupsk.pl
Godziny przyjęć Mieszkańców w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa: poniedziałek:     7:30 - 15:30
wtorek - piątek:  7:30 - 14:00
Godziny przyjęć Mieszkańców w Wydziale Geodezji i Kartografii: poniedziałek:     7:30 - 16:00
wtorek - czwartek:  7:30 - 15:30
piątek:  7:30 - 15:00
Godziny przyjęć Mieszkańców w Wydziale Architektoniczno-Budowlanym: poniedziałek:     7:30 - 16:00
wtorek:  7:30 - 15:30
środa:  praca własna wydziału
czwartek:  7:30 - 15:30
piątek:  7:30 - 15:00
   
Numer konta dla opłaty skarbowej:

35-1140-1153-0000-2175-4200-1010
Urząd Miejski w Słupsku
Plac Zwycięstwa 3
76-200 Słupsk

Rachunek bieżący dochodów Starostwa Powiatowego: 45-1600-1462-1873-1864-1000-0001

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej ( ESP) Powiatu Słupskiego
na ePUAP:    /770979683/SkrytkaESP

W celu skorzystania z ESP niezbędne jest posiadanie indywidualnego konta
na platformie ePUAP oraz elektronicznego certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego na ePUAP w celu podpisywania przesyłanych dokumentów.
Pismo ogólne można wysłać wchodząc na stronę główną ePUAP i wybierając:  Alfabetyczna lista spraw następnie Pismo ogólne do podmiotu publicznego lub bezpośrednio klikając na link poniżej, przekierowujący do właściwego formularza.
https://epuap.gov.pl/kup/searchContentServlet?nazwaOpisu=Pismo+ogolne+do+podmiotu+publicznego
Po przejściu do formularza należy wybrać podmiot wpisując w pole Ustaw/zmień adresata POWIAT SŁUPSKI.

 

OPŁATOMAT

Od 1 sierpnia 2021 r. na parterze w budynku Starostwa Powiatowego w Słupsku, przy ul. Szarych Szeregów 14, działa opłatomat, który umożliwia interesantom dokonanie wszystkich opłat na rzecz Powiatu Słupskiego - m.in. z tytułu rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych, czy kart wędkarskich. Ponadto korzystać można z terminali płatniczych na stanowiskach obsługi mieszkańców bezpośrednio w wydziale, w którym załatwiana jest dana sprawa.

Urządzenie umożliwia dokonanie płatności za pomocą stykowych i zbliżeniowych kart płatniczych jak i gotówką (banknoty, bilon), ponadto wydaje automatycznie resztę.

Obsługa opłatomatu jest prosta, została zaprogramowana w sposób intuicyjny, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy wykonać. Korzystanie z urządzenia w celu dokonania płatności nie wiąże się z żadnymi prowizjami i opłatami.W Starostwie Powiatowym w Słupsku uruchomione zostało Biuro Obsługi Mieszkańców (BOM). Zlokalizowane jest ono na parterze budynku przy ul. Szarych Szeregów 14 i stanowi miejsce pierwszego kontaktu mieszkańca z urzędem.

Biuro Obsługi Mieszkańców powstało, aby ułatwić załatwianie spraw w urzędzie. Postaramy się to zapewnić Państwu  poprzez  profesjonalizm obsługi, skrócenie czasu obsługi, polepszenie warunków technicznych obsługi mieszkańca, a także  skrócenie czasu załatwienia spraw w urzędzie.

Dla mieszkańców, którzy nie mają z kim zostawić dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym, a muszą odwiedzić nasz urząd, w strefie Biura Obsługi Mieszkańców utworzony został przyjazny kącik zabaw dla dzieci, wyposażony w książeczki z obrazkami, kredki i kolorowanki oraz zabawki. Mamy nadzieję, że w tym miejscu maluchy mogą zająć się zabawą w trakcie załatwiania spraw urzędowych przez ich rodziców czy opiekunów.

Dewizą urzędników pracujących w BOM jest świadczenie usług o najwyższej jakości w przyjaznej atmosferze.

Do najważniejszych zadań pracowników zatrudnionych w Biurze Obsługi Mieszkańców należy:

  • udzielanie kompleksowej informacji z zakresu funkcjonowania urzędu,
  • udzielanie informacji o merytorycznej właściwości poszczególnych komórek organizacyjnych oraz o zakresie i trybie załatwiania spraw,
  • przyjmowanie oraz sprawdzanie składanej w urzędzie dokumentacji ( pism, wniosków, podań i załączników) zgodnie z obowiązującymi procedurami,
  • udostępnianie odpowiednich druków i wzorów formularzy oraz ewentualna pomoc przy ich wypełnianiu,
  • udzielanie informacji o trybie, procedurach i przebiegu rozpatrywania spraw.

 

Wniosek o zapewnienie dostępności

Wnioski o zapewnienia dostępności można składać drogą pocztową na adres Starostwo Powiatowe w Słupsku ul. Szarych Szeregów 14, 76-200 Słupsk lub elektroniczną na adres awozniak@powiat.slupskpl

 

Zgodnie ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, każdy, bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować Starostwo o braku dostępności architektonicznej, cyfrowej lub informacyjno-komunikacyjnej, o których mowa odpowiednio w art. 6 pkt 1 lub 3, tego podmiotu.

 Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektoniczną, cyfrową lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej "wnioskiem o zapewnienie dostępności".

 Wniosek o zapewnienie dostępności jest wnoszony do podmiotu publicznego, z którego działalnością jest związane żądanie zapewnienia dostępności zawarte we wniosku.

 Wniosek o zapewnienie dostępności zawiera:

• dane kontaktowe wnioskodawcy;

• wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym, cyfrowej lub informacyjno-komunikacyjnym;

• wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;

• wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 wniosek o zapewnienie dostępnosći.doc (DOC, 31.50Kb) 2021-08-11 15:21:44 301 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sebastian Wójcik 23-01-2014 12:44:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Iwona Wójcik 28-01-2020
Ostatnia aktualizacja: Marcin Fąfara 26-01-2022 13:29:03