Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiat Słupski
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

INFORMACJA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO

Uprzejmie informuję, że od strony parkingu wewnętrznego, budynek Starostwa Powiatowego wyposażony jest w  dźwig – platformę dla osób niepełnosprawnych, celem umożliwienia dostępu do urzędu. Korzystanie z platformy odbywa się przy udziale osoby uprawnionej, przywołanej dzwonkiem znajdującym się przy wejściu do budynku od strony ul. Szarych Szeregów 14. Dzwonek zainstalowany jest na podstawie kolumny.

Wniosek o zapewnienie dostępności

Wnioski o zapewnienia dostępności można składać drogą pocztową na adres Starostwo Powiatowe w Słupsku ul. Szarych Szeregów 14, 76-200 Słupsk lub elektroniczną na adres awozniak@powiat.slupskpl

 

Zgodnie ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, każdy, bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować Starostwo o braku dostępności architektonicznej, cyfrowej lub informacyjno-komunikacyjnej, o których mowa odpowiednio w art. 6 pkt 1 lub 3, tego podmiotu.

 Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektoniczną, cyfrową lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej "wnioskiem o zapewnienie dostępności".

 Wniosek o zapewnienie dostępności jest wnoszony do podmiotu publicznego, z którego działalnością jest związane żądanie zapewnienia dostępności zawarte we wniosku.

 Wniosek o zapewnienie dostępności zawiera:

• dane kontaktowe wnioskodawcy;

• wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym, cyfrowej lub informacyjno-komunikacyjnym;

• wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;

• wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 wniosek o zapewnienie dostępnosći.doc (DOC, 31.50Kb) 2021-08-11 15:18:10 194 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sebastian Wójcik 16-10-2015 11:22:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mirosław Górak 16-10-2015
Ostatnia aktualizacja: Mirosław Górak 11-08-2021 15:18:10